O dziewczynkach Drukuj Email

Dziewczynki urodziły się z wadą genetyczną - Trisomia 22 chromosomu. Towarzyszą temu schorzenia m.in.dysplazja stawów biodrowych, jaskra, astma oskrzelowa, AZS,dziewczynki nie mówią, mają opóźniony rozwój psychoruchowy,poruszają się na wózkach. Madzia jest po operacji rozszczepu podniebienia, usunięcia zaćmy i przed operacją wszczepienia soczewki.Wiktoria po operacji serca.

Wstrzymano się z operacją bioder i ścięgien Achillesa, ponieważ rehabilitacja daje pozytywne efekty. Wiktoria uczy się już chodzić trzymając za jedną rękę, Magdusia sama siada, przemieszcza się, chodzi z pomocą. Dzieci muszą systematycznie przyjmować leki, niezbędne są turnusy rehabilitacyjne i rehabilitacja w domu. Uczęszczają do szkoły.

Dziewczynki bardzo lubią zwierzęta, zwłaszcza psy i konie .Madzi bardzo dużą radość sprawia zabawa z psami. Ulubione filmy: Beethoven, Kudłaty zaprzęg. Wiktoria bardzo lubi też jeździć konno. Ulubione bajki: Teletubisie, Kubuś Puchatek. Bardzo lubią kontakt z innymi dziećmi. Są pogodne i otwarte do innych ludzi, zwłaszcza Wiktoria, która lubi być cały czas w centrum zainteresowania.